III Konferencja Naukowa „Medycyna narracyjna”

medycyna narracyjna
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w III Konferencji Naukowej „Medycyna narracyjna”, która odbędzie się w tym roku w Krakowie 28 listopada. Konferencja ta już od dwóch lat gromadzi specjalistów w zakresie teorii i praktyki medycyny narracyjnej, będącej – najogólniej rzecz biorąc – nurtem wykorzystującym narzędzia charakteryzujące nauki humanistyczne w kształceniu klinicystów, który powstał jako gest sprzeciwu wobec dominującego od kilku dziesięcioleci ściśle biomedycznego modelu dydaktyki i praktyki.


W tym roku komitetowi organizacyjnemu tego wydarzenia przewodzi zespół Humanistyki Medycznej działający przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Namacalnymi efektami pracy zespołu, które w tym roku zadecydowały o organizacji konferencji w Krakowie, są między innymi prowadzone od bieżącego roku pilotażowe warsztaty medycyny narracyjnej oraz polska edycja podręcznika „Medycyna narracyjna. Teoria i praktyka” pod redakcją prof. Rity Charon, będącego dziełem referencyjnym dla tej metody.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Spotkanie”. Zaplanowane wykłady plenarne dotyczyć będą trzech etapów klinicznego kontaktu opisywanych przez teoretyków medycyny narracyjnej: uważności, reprezentacji i przyswojenia. Wydarzenie pomyślane zostało jako rzetelne i systematyczne wprowadzenie do omawianej metody.

W czasie konferencji odbędzie się kilka grup narracyjnych (zarówno w języku polskim jak i angielskim) oraz warsztaty uważności w nurcie mindfulness. Przewidujemy także sesję prezentacji zgłoszonych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konferencji: mp.pl/narracyjna2020.

Do zobaczenia w Krakowie!
W imieniu organizatorów konferencji
Adrianna Beczek – Mateusz K. Potoniec – Hubert Syzdek

medycyna-narracyjna-wspolpraca

medycyna-narracyjna-plakat

Opublikowano:


 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/werther/ftp/kommedyczna/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399