Ocena wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i opiekunów na temat interakcji przyjmowanych leków z innymi lekami oraz substancjami, lub pokarmem

Badanie ankietowe ”Ocena wiedzy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i opiekunów na temat interakcji przyjmowanych leków z innymi lekami oraz substancjami, lub pokarmem” realizowane jest przez sekcję opieki farmaceutycznej. Przeprowadzane jest przez zespół badawczy w składzie: Marta Rożeńska, Izabela Braun i Oliwia Nowak.

Projekt polega na przeprowadzeniu anonimowej ankiety, która zawiera pytania zamknięte. Ankieta podzielona jest na dwie części, w pierwszej znajdują się pytania ogólne dotyczące płci, wieku, wykształcenia oraz miejsca zamieszkania, a w drugiej szczegółowe zapytania odnoszące się do tematu.

W badaniu wezmą udział 4 przedszkola:
– Przedszkole nr 26 „Pod Tęczowym Parasolem” w Bydgoszczy
– Przedszkole nr 33 w Bydgoszczy
– Przedszkole nr 16 w Bydgoszczy
– Prywatne Przedszkole „KATARZYNKA” w Toruniu.

Do wypełniania ankiety będą zapraszani rodzice dzieci, opiekunowie oraz pracownicy placówki. O terminach będą informować plakaty umieszczone w placówkach. Po przeprowadzeniu badania poniżej zostaną zamieszczone poprawne odpowiedzi oraz przydatne informacje dotyczące pytań. Pozyskane dane posłużą do przygotowania artykułu naukowego.

W grudniu złożony został wniosek do Komisji Bioetycznej UMK przy Collegium Medicum im.Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy o zgodę na prowadzenie badania naukowego – nasz zespół otrzymał odpowiedź pozytywną.

TERMINY PRZEPROWADZANIA ANKIET
Środa 13.01.2016 Prywatne Przedszkole „KATARZYNKA” w Toruniu
Czwartek 14.01.2016 Przedszkole nr 26 „Pod Tęczowym Parasolem” w Bydgoszczy
Piątek 05.02.2016 Przedszkole nr 16 w Bydgoszczy
Poniedziałek 29.02.2016 Przedszkole nr 33 w Bydgoszczy

Zapraszamy do udziału!

Opublikowano:


 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/werther/ftp/kommedyczna/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399