Studenckie Koło Naukowe Komunikacja w Opiece Medycznej

SKN Komunikacja w Opiece Medycznej działające przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum w Bydgoszczy zrzesza studentów medycyny i farmacji. Na spotkaniach rozmawiamy o różnych aspektach komunikacji w opiece medycznej, które pojawiają się podczas studiów, a także w późniejszej pracy lekarza i farmaceuty. Przewodniczącą koła naukowego jest Małgorzata Galas, a sekcji farmaceutycznej przewodzi Marta Rożeńska. Opiekunem koła jest dr n. med. Katarzyna Jankowska.
W ramach działalności studenci realizują własne pomysły dotyczące badań, a wyniki i swoje opinie prezentują w późniejszych pracach takich jak: „Wirtschaftswissenschaftliche Diskussionspapiere” i „Barbarzyńca. Pismo antropologiczne”. Studenci biorą również udział w konferencjach np.: „Recent Challenges of Health Care Management in Poland” w Greifswaldzie czy „Sztuka leczenia. Dialog medycyny z humanistyką” w Krakowie. Obecnie trwają badania prowadzone przez studentów medycyny nad motywacją studentów kierunku lekarskiego przy wyborze zawodu lekarza i późniejszej specjalizacji. Z kolei sekcja farmaceutyczna zajmuję się realizacją następujących projektów:

  • ”Ocena przydatności opieki farmaceutycznej w Polsce zdaniem pacjentów. Czy wprowadzenie tej formy aktywności farmaceuty w Polsce jest potrzebne?”,
  • ”Stan obecny i perspektywy rozwoju opieki farmaceutycznej nad pacjentem onkologicznym i jego rodziną”,
  • ”Lek oryginalny a generyk”

Obecnie trwa organizacja konferencji naukowo-szkoleniowej „Sztuka rozmowy podstawą diagnozy” mająca się odbyć 10-11 kwietnia 2015 roku w Bydgoszczy. SKN Komunikacja w Opiece Medycznej jest inicjatorem zorganizowania konferencji. Aktywne uczestnictwo w życiu naszej sekcji i realizacja własnych projektów pozwala nam na zdobycie wielu ciekawych doświadczeń i z pewnością ułatwi start w późniejszej pracy.

Małgorzata Galas

Serdecznie zapraszamy do współpracy!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/werther/ftp/kommedyczna/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399